Svatohorský Downtown 2024 – Příbram

Informace pro diváky

Bezpečnost

Celá trať bude „omlíkována“ – vyznačena bezpečnostní páskou. Na trati budou přítomni traťový komisaři, jejichž slovo je v tento den „svaté“. Žádáme všechny návštěvníky, aby byli pozorní a dbali jejich pokynů, stejně tak jako pokynů pro zákaz vstupu a dbali zvýšené obezřetnosti.

Dojde také ke křížení diváků/chodců a trati. V ideálním případě proto trať překračujte na vyznačených místech a se zvýšenou opatrností. Pokud uslyšíte pískání, tak to značí blížícího se jezdce na trati. V případě zranění jezdců nebo diváků je zajištěn průjezd sanitky podél celé trati. Pokud bude sanitka v akci, tak vás žádáme o zajištění průjezdu. Na trati budou také připraveny 2 týmy zdravotníků.

Orientační plánek a časový harmonogram

Základní stanoviště

Podél trati budou 3 hlavní místa, na kterých bude soustředěno zázemí pro diváky, občerstvení, posezení, stánky, dj stage, adrenalinové vyžití, stánek s registrací a další zastávky:

  • Svatá Hora
  • Tramvaj (za průmkou)
  • Václavské náměstí – horní část Pražské ulice

Více informací o stáncích a jejich rozmístění naleznete níže.

Fanzóny

Kromě těchto míst budou určeny a doporučeny fanzóny. Ty jsou situovány na atraktivní místa na trati, odkud budou mít diváci pohodlný a bezpečný výhled na jezdce, skoky a průběh závodu. Zde upozorňujeme (stejně tak jako po celé trati) na zvýšenou opatrnost a sledování trati, aby nedošlo ke zranění:

  • Svatá Hora – start
  • Svatohorský sad
  • Náměstí Dr. Josefa Theurera (pod průmyslovou školou)
  • Václavské náměstí – horní část Pražské ulice
  • dolní část Pražské ulice – cíl

Program dne

Vše odstartuje v 11:45, kdy začnou oficiální tréninky. Od této doby bude trať patřit pouze jezdcům. V 15:00 je v plánu start první jízdy. Po nich bude následovat druhá jízda v 16:30.

Během celého závodu budou diváky bavit speakers na 2 hlavních místech a s nimi budou hrát DJ’s. Až na několik málo míst je možno projít v blízkosti trati od startu až k cíli a vidět jezdce v akci. Kromě kol vás dále bude bavit:

  • After párty –  v klubu Šachta

Každá pořádná akce musíme mít pořádnou afterpárty a Svatohorský Downtown 2024 není výjimkou! Afterparty bude v klubu Šachta. Můžete se těšit na kapelu a doprovodný program.

After párty Informace k dopravním omezením a k omezením MHD

Dne 18. 05. 2024 od 08:00 h – 22:00 h, z důvodu konání akce „Svatohorský Downtown Příbram 2024“ – sjezd na kolech ze Svaté Hory na náměstí T. G. Masaryka, dojde Příbrami k následujícím dopravním opatřením:

Uzavřené komunikace: Svatohorská alej, náměstí Dr. Josefa Theurera, Mariánské údolí, Na Valešince, Lázeňská, Střelecká, Václavské náměstí, Pražská, Pivovarská, Palackého, V Brance, Dlouhá

Omezení provozu MHD Linka 6A – od 10:30 h nebude obsluhována autobusová zastávka „Příbram, Svatá Hora areál“. Bude ukončena na autobusové zastávce „Příbram, Svatá Hora“ v ulici Balbínova.

Otázky a odpovědi

viz FAQ

Pokud jste na něco nenašli odpověď, tak pište na info@svdtpribram.cz nebo volejte na 721 332 266. Jsme k dispozici.